Tel İle Beton Kesme

Tel İle Beton Kesme

Blok betonlarda ve taşıyıcı sistemleri de elmas halatlar kullanılarak uygulanan özel bir kesim yöntemidir. Gücünü hidrolik üniteden olarak, aparatların montajıyla. Beton kütle çevresinde dönen elmas kesicilerden oluşan tel (halat) desteğiyle kesim yapılır. Bu yöntem sayesinde kesim yüzeyi istenilen ekesende düz, pürüzsüz bir şekilde çıkarılır. Bir tarafı hafriyatla ya da toprakla kapalı betonarme blokların kesiminde tercih edilir. Baraj gövdelerinin kesiminde ve birçok kalın betonarme (radye temel, fore kazık v.s) elemanın kesiminde kullanılan en son teknolojik uygulamalardan biridir.

Demir donatılı ve donatısız-yatay-dikey ve düşey 45 -90 -180’lik açılarla çalışabilen hidrolik veya elektirikli bir makinedir. En fazla 50 cm derinliğindeki betonarme perdelerdeki kesme işlerinde kullanılan bir yöntem olup, özel dizayn edilmiş bir rayın üzerinde hareket eden kesici üniteye bağlı testerenin hareketinden yararlanılır. Ray nereye monte edilmiş ise raya paralel olarak kesme işini yapar. Perde, döşeme, kolon ve kiriş gibi betonarme elemanlar üzerinde sıkça kullanılmaktadır. En önemli avantajları, vibrasyon olmadığından geriye kalan betonarmede çatlaklar oluşmaz. Klasik yöntemlerle karıştırılamayacak kadar hızlı ve sessiz bir yöntemdir. Derz kesme makinelerimiz ile 30 cm derinliğe kadar beton ve asfalt kesimleri yapılmaktadır.

Kütlesel kesimlerde, hidrolik ve elektrikli tel kesme makineleri ile kesim yapmak mümkündür. Kapı, pencere açılımı, parapet kesimi gibi her türlü donatılı betonda düzgün ve pürüzsüz kesme işleri, kullanılan son sistem makineler ve işinde uzman personelimiz ile kolaylıkla yapılabilmektedir.

Daha detaylı bilgi ve iş birliktelikleri için bizimle iletişime geçiniz…